Etsi sivustolta


Kirjaudu jäsensivuille

Jos sinulla ei ole tunnusta tai tunnuksesi ei toimi, ota yhteyttä ylläpitoon. Tunnuksia ei luoda automaattisesti.
Foorumille tarvitset eri tunnukset. Rekisteröidy foorumisivustolla.
 
TAPAHTUMA - Eduskuntavaalipaneelin 25.3. PDF Tulosta Sähköposti
Eurooppalainen Suomi Brysselissä ja Belgian Suomi-Klubi järjestävät yhdessä Brysselissä toimivien suomalaisten poliittisten järjestöjen kanssa eduskuntavaalipaneelin keskiviikkona 25.3. klo 19.00. Tätä ennen pidetään yhdistyksen vuosikokous kello 18:30.

Mukaan paneeliin on lupautunut kuusi kokenutta parlamentaarikkoa: Heidi Hautala (vihr), Miapetra Kumpula-Natri (sd), Merja Kyllönen (vas), Olli Rehn (kesk), Nils Torvalds (rkp) ja Henna Virkkunen (kok). Keskustelun avaa ESB ry:n puheenjohtaja, MEP Sirpa Pietikäinen. Tilaisuuden juontaa lehdistöneuvos Leena Brandt.

Tilaisuus pidetään Suomen pysyvässä edustustossa Euroopan unionissa, Avenue de Cortenbergh 80. Koska tilaa on rajoitetusti, ilmoittautumiset ystävällisesti: susanna.salovaara(at)ep.europa.eu
Paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä.

Tervetuloa!

Belgian Suomi-Klubi a.s.b.l.
Eurooppalainen Suomi Brysselissä ry
Brysselin Kansallisseura ry, Brysselin keskusta ja Eurooppademarit Tähti ry.