Suomi-Klubin vuosikokous pidetään 27.3.2022

24.2.2022

https://foto.wuestenigel.com/judge-holding-gavel/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Suomi-Klubin vuosikokous pidetään 27.3.2022 klo 15.00. Tänä vuonna meidän on mahdollista tavata myös kasvotusten.

Kutsu vuosikokoukseen:

Suomi-Klubi a.s.b.l                                                                                              Vuosikokouskutsu 2022

Hippodroomlaan 177

1933 Sterrebeek

Hyvä Suomi-Klubin jäsen,

Kutsumme sinut klubin vuosikokoukseen 27.3.2021 kello 15.00. Tilaisuus pidetään tilanteen mukaan joko Teamsissä tai Merimieskirkolla, ilmoittaudu sähköpostilla Suomi-Klubin sihteerille Tii Paakkolalle (tii@skynet.be).  Kokousmateriaalin voi ennen kokousta ladata Suomi-Klubin kotisivulta jäsenosiosta https://www.suomi-klubi.com/jasensivut/vuosikokoukset/

Vuosikokous esittää jäsenmaksuksi 25 euroa. Mikäli esitys hyväksytään, voit maksaa jäsenmaksun heti kokouksen jälkeen Suomi-Klubin tilille. Emme lähetä enää uutta maksukehotusta. Kokouksen päätökset löytyvät klubin kotisivulta www.suomi-klubi.com. Kunniajäsenet saavat vapautuksen maksusta.

ING pankki BE43 3100 3813 1901

SWIFT/BIC koodi: BBRUBEBB

Viitteeksi ehdottomasti: Jäsenen nimi

 

Toimintaa vuoden 2022 aikana:

-          Museoretket jatkuvat keväällä

-          Aperot joka kuukauden ensimmäinen keskiviikko, tarkista facebookista tai kotisivulta.

-          Nature Minded -konseptiin liittyvä Metsämieli-kävely 13.3.2022 Katriina Kilven johdolla. Ilmoaittautua voi viimeistään 6.3.2022 osoitteeseen klubi@suomi-klubi.com. Lue lisää: https://metsamieli.fi/Etusivu/

-          Webinaari: 15.3 kello 16.00-18.00 järjestettävä Eläkeilta AIACE:n - ja Suomi-Seuran kanssa. Tietoa Brysselin lähiaikoina/-vuosina eläköityville suomalaisille, erityisesti myös EU-virkamiehille, ilmoittaudu verkkosivumme kautta

-          Perinteinen vappujuhla ja Mannekin Pisin lakitus

-          Minttu ja Ville vierailevat teattereineen 24.9.2022, liput tulevat myyntiin toukokuussa

Kaikista näistä tapahtumista tulee lisätietoa ja ilmoittautumisohjeet Suomi-Klubin Facebook-sivulle sekä klubin kotisivulle www.suomi-klubi.com.

Lähetämme sähköpostilla kaikille rekisteröityneille jäsenillemme tiedotteita muutaman kerran vuodessa. Käy pikaisesti rekisteröimässä tietosi osoitteessa https://www.suomi-klubi.com/jasensivut/  Mikäli sinulla ei ole salasanaa jäsensivuille, ota yhteyttä jäsenvastaavaan: jasenvastaava@suomi-klubi.com.

Hyvää kevättä kaikille!

Suomi-Klubin johtokunta